Inauguracja Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2023

26 sierpnia, w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta, odbyła się wojewódzka inauguracja Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2023 pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Tegoroczne hasło ZDD to „Przestrzenie dziedzictwa”.

Podczas uroczystej gali zostały wręczone wyróżnienia dla osób promujących dziedzictwo kulturowe Kołobrzegu. Wśród wyróżnionych znaleźli się członkowie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego oraz pracownicy Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu: Piotr Leszmann, Jarosław Bogusławski „Jerry”, Barbara Hordyjewska, dr. Robert Dziemba oraz znani nam wszystkim Kołobrzeżanie: Kazimierz Ratajczyk i Robert Maziarz. Dyplomy wyróżnionym wręczyła Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska.

Jest nam szczególnie miło, że nasze działania na rzecz rozwoju i promocji dziedzictwa kulturowego naszego miasta zostały dostrzeżone.