II Piknik Historyczny w Rymaniu

W sobotnie popołudnie Rymań ponownie żył historią. Na Europejską Noc Muzeów Stowarzyszenie Historyczne "Dębosz" oraz Szkoła Podstawowa w Rymaniu, przygotowały II Piknik Historyczny. Zaproszona przez organizatorów grupa Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz" z Trzebiatowa, pokazała zgromadzonej publiczności krótką rekonstrukcję wydarzeń sprzed ponad 70 lat. Tematem tego przedstawienia było: "Jak 4 marca 1945r. Rosjanie przepędzili Niemców z Rymania". Grupa zaprezentowała również umundurowanie i sprzęt z tamtego okresu. Na pikniku nie zabrakło Muzeum Oręża Polskiego oraz Towarzystwa Przyjaciół MOP. Na naszych stoiskach można było obejrzeć, a nawet przymierzyć akcesoria wojskowe: hełmy, hełmofony itp. Towarzystwo MOP, które reprezentował "Jerry", przybliżyło przybyłym rzemiosła i gry średniowieczne. W międzyczasie uczestnicy pikniku mogli zwiedzić Izbę Muzealną, udostępnioną przez organizatorów. Uzupełnieniem całego wydarzenia była wystawa z okazji 750 lecia Rzesznikowa i Starnina.