II Międzyszkolna Gra Miejska

W ramach miejskich obchodów 79. rocznicy walk o Kołobrzeg, 15 marca odbyła się II Międzyszkolna Gra Miejska pt.: "Szlakiem bohaterów walk o Kołobrzeg w 1945 r.". Organizatorem gry było Muzeum Oręża Polskiego oraz Towarzystwo Przyjaciół MOP. W grze wzięły udział wszystkie publiczne szkoły podstawowe z Kołobrzegu. Trasa gry przebiegała szlakiem miejsc pamięci bohaterskich żołnierzy, którzy stoczyli ciężki bój o Kołobrzeg w 1945 r. Poziom wiedzy uczniów o historii swojego miasta był bardzo wysoki i wyrównany, o czym świadczą końcowe wyniki poszczególnych konkurencji.

Wyniki:

• I miejsce Szkoła Podstawowa nr 4, 42 pkt. (opiekun Tomasz Leszczyński);
  • II miejsce Szkoła Podstawowa nr 6, 37,5 pkt. (opiekun Paulina Pobereżko - Handor);
  • III miejsce Szkoła Podstawowa nr 1, 37 pkt. (opiekun Teresa Urbańska.

Wszystkie drużyny otrzymały podziękowania i nagrody.

Fundatorami nagród był:

• Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji;
  • Muzeum Orężą Polskiego w Kołobrzegu

Podczas przemarszu na trasie gry, uczniowie oddali hołd bohaterskim żołnierzom, zapalając światełko pamięci.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Miło nam jest podkreślić, że w grze wzięły udział wszystkie publiczne szkoły podstawowe.

Do zobaczenia za rok.