Gra miejska „Szlakiem kołobrzeskiego rybołówstwa”

24 września 2022 r rozpoczęły się oficjalnie obchody Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa w Kołobrzegu. Dokonała tego wiceprezydent do spraw gospodarczych Pani Ewa Pełechata, składając w obecności uczestników gry miejskiej wiązanki kwiatów pod pomnikiem komandora Stanisława Mieszkowskiego oraz pod ścianą ,,Zginęli na morzu’’. Chwilę po tym rozpoczęła się gra miejska „Szlakiem kołobrzeskiego rybołówstwa”.

W grze wzięło udział siedem, zróżnicowanych wiekowo zespołów, prawie czterdzieści osób, dla których przygotowano sześć zadań na trasie gry. Na uczestników czekały również miłe niespodzianki. Największą było zwiedzanie kutra rybackiego, po którym oprowadzała właścicielka, Pani Sylwia Witczańska. Uczestnicy zdobyli dużo cennych informacji o trudnej pracy rybaków. Ciekawostką dla drużyn było też zobaczenie z bliska terenu stoczni ,,Parsęta’’. Ostatnie zadania były do wykonania w przygotowanej Chacie Rybaka, gdzie można było zobaczyć dawny sprzęt rybacki m.in. harpun, oścień czy bezmian. Po zakończeniu wszystkich konkurencji na zgłodniałych zawodników czekał pyszny paprykarz kołobrzeski przygotowany przez Roberta Bochenko. Wszystkim dopisała słoneczna pogoda oraz dobry nastrój. Wyniki gry zostaną podane podczas wręczenia nagród i dyplomów, które odbędzie się 19 października 2022r. o godz. 11.30 w sali koncertowej Ratusza.

Organizatorem gry było Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego oraz Muzeum Oręża Polskiego przy wsparciu Gminy Miasto Kołobrzeg.