Gra miejska „Kołobrzeskie Mariany - detektywi historii”

19 lipca odbyła się już trzecia gra miejska (trasa śródmiejska) „Kołobrzeskie Mariany-detektywi historii”. W tej edycji wzięło udział 19 drużyn, w tym dwie drużyny z Kołobrzegu. Po zarejestrowaniu się i otrzymaniu pakietu z mapami i zadaniami drużyny ruszyły na trasę szlakiem kołobrzeskich „Marianów”. Na poszczególnych stanowiskach na uczestników czekali edukatorzy, którzy przygotowali odpowiednie zadania oraz krótką prezentację związaną z historią danego obiektu lub miejsca. Dla najmłodszych uczestników gry największym wyzwaniem były zadania zręcznościowe przy poszczególnych „Marianach”, a zwłaszcza przejazd rowerem po wąskiej desce. Przejście trasy z wykonaniem zadań trwało ok. 3 godzin. Drużyny w komplecie zameldowały się w porcie jachtowym, gdzie odbyło się podsumowanie gry oraz wręczenie drobnych upominków. Pogoda i dobre nastroje dopisały. Dużym zainteresowaniem cieszyła się „Chata rybacka”, gdzie można było zobaczyć dawny sprzęt rybacki, niektóre wyroby średniowiecznego rzemiosła oraz zrobić sobie zdjęcie na tle monidła. Chętnych nie zabrakło. Organizatorem gry jest Regionalne Centrum Kultury, a wykonawcą Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.