Gra Miejska "Historia w przestrzeni. Wczoraj i dziś"

W sobotę, 23 września, w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa odbyła się gra miejska pod hasłem „Historia w przestrzeni. Wczoraj i dziś”. W grze wzięło udział pięć zespołów, które miały do wykonania na 10 zadań związanych z tematem obchodów ZDD.

Uczestnicy zaopatrzeni w mapki wyruszyli na trasę spod Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. W poszczególnych punktach czekali edukatorzy, którzy przygotowali zadania związane z historią i przestrzenią miejską Kołobrzegu. Jednym z zadań było odgadnięcie ze zdjęć i mapki dawnych i współczesnych obiektów naszego miasta oraz odszukanie nazw dawnych ulic. Z tymi zadaniami uczestnicy dość dobrze sobie poradzili. Nieco więcej problemów było z pytaniami dotyczącymi Konkatedry i historycznego muralu. Po wykonaniu zadań wszystkie drużyny dotarły do portu jachtowego, gdzie odbyło się podsumowanie wyników i wręczenie upominków. Na zawodników czekał też ciepły poczęstunek.

Wszystkim zawodnikom gry miejskiej gratulujemy wyników i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie. Organizatorem gry była Gmina Miasto Kołobrzeg, a wykonawcą Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.