Finał IV Regionalnego konkursu plastycznego dla dzieci 5 i 6-letnich "Zabytki Wokół Nas"

25 marca 2019 r., w sali plafonowej Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu przy ulicy Armii Krajowej, odbył się finał IV Regionalnego konkursu plastycznego dla dzieci 5 i 6-letnich – "Zabytki Wokół Nas". Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Kołobrzeskiego, Pan Tomasz Tamborski, oraz Prezydent Miasta Kołobrzeg, Pani Anna Mieczkowska. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Przedszkole Miejskie nr 3 im. Marii Montessori oraz Muzeum Oręża Polskiego. Konkurs był jednym z wydarzeń odbywających w ramach obchodów 74 rocznicy zakończenia walk o Kołobrzeg i zaślubin 1 Armii Wojska Polskiego z Bałtykiem.

Na konkurs wpłynęło 49 prac z przedszkoli publicznych i niepublicznych z Kołobrzegu i całego powiatu. Prace oceniało jury w składzie:

• Przewodniczący – adiunkt muzealny pan Piotr Leszmann
  • Członkowie – nauczyciele Przedszkola Miejskiego nr 3. Panie Aleksandra Gajek i pani Betina Tomczyk.

Program artystyczny przygotowała nauczycielka Przedszkola Miejskiego nr 3, pani Violetta Mazur- Parfin z dziećmi z gr. III "Montessorki". Fundatorem nagród był Powiat Kołobrzeski, Gmina Miasto Kołobrzeg, Przedszkole Miejskie nr 3, Muzeum Oręża Polskiego i sieć księgarni Mole Mole.

Wyniki konkursu:

• kategoria 6-latki
    • I miejsce
      • Wojciech Jończyk PM2
      • Zuzanna Cieśliczka PM8
    • II miejsce
      • Aleksandra Kowalska, Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzosowie (oddział przedszkolny)
      • Nina Kozakiewicz PM2
      • Gabriela Krauze Przedszkole w Ustroniu Morskim
      • Hanna Udycz PM7
    • III miejsce
      • Filip Chomicz, Oddział Przedszkolny przy Szkole w Gościnie
      • Wojciech Gawroński PM3

• kategoria 5-latki
    • I miejsce
      • Nina Goleniowska PM7
    • II miejsce
      • Alicja Jankowiak PM2
      • Maja Jędrzejewska Przedszkole w Ustroniu Morskim
    • III miejsce
      • Julia Warzocha PM10

Wszystkie prace będzie można obejrzeć do 30 kwietnia 2019 r. w oddziale Muzeum Oręża Polskiego przy ulicy ppor. Emilii Gierczak 5 w Kołobrzegu.