Europejskie Dni Dziedzictwa – druga odsłona

Kolejna odsłona tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa rozpoczęła się 22.09.2018 r. od konferencji naukowej w Muzeum Miasta Kołobrzeg przy ulicy Armii Krajowej 13.

Tematami odczytów były :

„Błękitna Hallera w zbiorach Muzeum Oręża Polskiego” – Barbara Skomiał z Muzeum Oręża Polskiego

„Błękitna Armia – droga do Niepodległej” – Agnieszka Osiak z Biura Dokumentacji Zabytków w Szczecinie

„Działalność Stowarzyszenia Historycznego w Rymaniu w środowisku wiejskim” - Tadeusz Dach

„Współczesne relacje między Stowarzyszeniem Byłych Kołobrzeżan w Niemczech a Miastem Kołobrzeg” – Ernst Schroeder

Równocześnie na parterze pałacu trwały zajęcia warsztatowe dla dzieci “Błękitna dla Niepodległej” – prowadzone przez pracowników Biura Dokumentacji Zabytków.

Po konferencji nastąpiło otwarcie wystawy czasowej " Kołobrzeg dawniej i dziś" w Kamienicy Kupieckiej przy ul. Emilii Gierczak. Następnie uczestnicy udali sie w podróż studyjną do Izby Muzealnej w Rymaniu i tamtejszego lapidarium.

Na zakończenie, dla wszystkich chętnych, wieczorową porą otwarły się podwoje kołobrzeskiej Bazyliki, gdzie w zapadającym zmroku, przy świetle latarek można było kontemplować piękno świątyni i wspaniałych dzieł sztuki sakralnej.