Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Dzień Dziecka w Dzieje Oręża Polskiego

W sobotę, 5 czerwca odział Dzieje Oręża Polskiego zapełnił się ponad 2500 odwiedzającymi, dla których przygotowaliśmy moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka. W tym roku odbywał się on naprawdę hucznie i to nie tylko w przenośni, ale dosłownie. Wszystko to za sprawą salw z armaty i odpalanego co godzinę czołgu T34-85 i działa samobieżnego SU-57.

Wśród proponowanych rozrywek znalazło się również wiele konkursów zarówno dla małych jak i dla dużych. Podczas konkursów historycznych dzieci rozwiązywały quiz oraz krzyżówkę, w czym dzielnie pomagali im rodzice, szukając odpowiedzi na wystawie plenerowej. Na stanowiskach przygotowanych przez Grupę Eksploracyjno-Poszukiwawczą „Parsęta” odbywało się strzelanie nerfami, rzut podkową i kulą armatnią do celu oraz konkurs na orientację. W specjalnie przygotowanych piaskownicach można było zostać archeologiem i poszukiwaczem skarbów. Oczywiście nie zabrakło atrakcyjnych nagród dla biorących udział w konkursach.

Grupy rekonstrukcyjne i stowarzyszenia prezentowały dioramy historyczne oraz pojazdy wojskowe, można było również wejść na platformę działa samobieżnego ISU 122. Po południu, po tak wielu wrażeniach, zaprosiliśmy wszystkich na wojskowa grochówkę.

Muzeum Oręża Polskiego składa serdeczne podziękowania za pomoc przy realizacji wydarzenia:

  1. Firma EPEE
  2. Stanisław Rojek Zakład Mechaniki Pojazdowej Usługi Transportowe
  3. Krzysztof Klinkosz
  4. GEP Parsęta
  5. GRH Kołobrzeg
  6. GRH Wybrzeże
  7. Kołobrzeskie Bractwo Kurkowe
  8. Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii Perun – Koszalin
  9. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej REGA