Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Dzień Dziecka już za nami

Muzeum Oręża Polskiego wraz z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego jak co roku przygotowało wiele niespodzianek dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. W programie znalazły się zajęcia edukacyjne wraz z zadaniami konkursowymi, których rozwiązania dzieci wpisywały na kartach pracy.

 

 

Na stanowisku archeologicznym dzieci szukały skarbów, dowiedziały się co to jest niwelator i jak posługiwać się wykrywaczem metalu. W namiocie średniowiecznym można było zapoznać się z rzemiosłem tamtego okresu oraz zobaczyć repliki średniowiecznych przedmiotów użytku codziennego. Na stanowisku morskich opowieści dzieci miedzy innymi uczyły się robić węzły marynarskie oraz próbowały swoich sił z talią. Przy każdym ze stanowisk odbywały się gry i zabawy, można było również wejść do samolotu TS11-ISKRA, pancernego pojazdu kołowego BTR 152 i na platformę działa samobieżnego ISU 122.

Co godzinę słychać było salwy ze średniowiecznej hakownicy. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale również rodziców, którzy dzielnie pomagali w wypełnianiu zadań. Oczywiście wszyscy najmłodsi otrzymali upominki i nagrody.