Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Dwa czołgi kontra niemiecki garnizon Festung Kolberg

Nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas od największego, osadzonego w realiach II wojny światowej, widowiska batalistycznego w kraju. Wraz z blisko pół tysiącem odtwórców wcielających się w rolę żołnierzy polskich, radzieckich oraz niemieckich z 1945 r., na rekonstrukcyjnym placu boju zobaczymy zbiór unikatowych pojazdów militarnych. Największymi z nich będzie para czołgów T-34/85.

 

Pierwsza z maszyn to egzemplarz dobrze znany kołobrzeżanom i gościom Muzeum Oręża Polskiego. Stojący przez dłuższy czas jako statyczny eksponat na wystawie plenerowej, został wyremontowany i zaprezentowany jako w pełni sprawny w 2017 r. Druga maszyna przyjedzie nad ujście Parsęty z Muzeum Militarnej Historii w Bornem Sulinowie. Wykorzystanie czołgów w przedsięwzięciu będzie możliwe dzięki zaangażowaniu wielkiego przyjaciela MOP, pana Stanisława Rojka z Gościna.

Czołgi zobaczymy nie tylko w rekonstrukcyjnym boju. Okazją by przyjrzeć się im z naprawdę bardzo bliska będzie otwarte muzeum techniki wojskowej w ramach miasteczka historycznego na plaży. Trwać ono będzie w sobotę, 14.03.2020 r. od godz. 11.00 do 17.00. Muzealnicy planują także, ok. godz. 13.30 tego dnia, pokaz dynamiczny obu wozów opatrzony profesjonalnym komentarzem