Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

„Bój o Kołobrzeg” jednak bez inscenizacji

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, działając w porozumieniu z władzami miasta oraz powiatu, jesteśmy zmuszeni zrezygnować z realizacji tegorocznego widowiska historycznego „Bój o Kołobrzeg”. Jednocześnie zaznaczamy, że powrócimy do tematu inscenizacji w chwili, gdy będzie możliwe przeprowadzenie jej bez generowania ryzyka zdrowotnego dla uczestników oraz widzów, jak i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Mimo odwołania inscenizacji, pozostałe elementy planu historyczno-edukacyjnych obchodów 75. rocznicy zakończenia walk o Kołobrzeg i zaślubin 1. oraz 2. Armii Wojska Polskiego z Bałtykiem pozostają bez zmian.

W piątek, 16 października, od godz. 10.00 do 11.00, za pośrednictwem profilu MOP na portalu społecznościowym Facebook, nadana zostanie lekcja żywej historii, dotycząca walk o miasto w marcu 1945 r. z udziałem członków trzebiatowskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Rega.

W sobotę, 17 października zrealizowana zostanie także gra miejska „Śladami Bohaterów Walk o Kołobrzeg w 1945 r.”

Oprócz tego, w oba dni Kamienica Kupiecka przy ul. Emilii Gierczak 5 stanie się studio fotograficznym ogólnopolskiego projektu „Poczet Odtwórców Polskich”. To kolejny etap trasy wrocławskiego artysty Bartosza Janiczka, który od dwóch lat, poprzez zdjęcia, opowiada historię Polski. Tematem wiodącym kołobrzeskiej sesji będzie stoczony 75 lat temu bój.