Arsenał broni trafił do muzeum

W czwartek w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: starosta Tomasz Tamborski, dyrektor muzeum Aleksander Ostasz oraz starszy kustosz Barbara Skomiał. Zaprezentowaliśmy zbiór broni, który trafił do nas dzięki przychylności kołobrzeskiej policji i działaniom prokuratora Ziemowita Książka z Prokuratury Rejonowej w Kołobrzegu.

Otrzymany zbiór to mały arsenał. W jego skład wchodzi 40 jednostek broni i jej części. Podczas konferencji można było zobaczyć karabiny i pistolety, w tym m.in.: MG 34 i 42 (7,92 mm), brytyjskiego Stena MK III (9 mm), Mosina 1891 (7,62 mm), Mannlichera M1895 (8 mm), Mausera 98k, pistolet Parabellum (Luger 9 mm), pistolet Vis wz. 35 (9 mm).

Eksponaty, w najbliższym czasie, po odświeżeniu i opisaniu, trafią na wystawę „Dzieje Oręża Polskiego". Zapraszamy już w wakacje.