60-lecie Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

W poniedziałek 29 maja 2023 roku w Sali Plafonowej Muzeum Miasta Kołobrzeg miało miejsce jubileuszowe spotkanie z okazji 60-lecia Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Oprócz pracowników w uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm RP Marek Hok, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek, Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski, Wicestarosta Kołobrzeski Jacek Kuś, Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska, Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Szufel, Przewodniczący Rady Miasta Kołobrzeg Bogdan Błaszczyk, Przewodniczący Rady Muzeum dr Artur Wasiewski, członkowie Zarządu Powiatu, Rady Powiatu, Rady Miasta i Rady Muzeum.

Historię muzeum oraz jej najbliższe plany przedstawił dyrektor Aleksander Ostasz. Podziękował również pracownikom: „Należy pamiętać, że muzeum to nie tylko zabytki. To coś, co jest zdecydowanie bardziej kruche niż zgromadzone kolekcje. Są to ludzie, którzy stoją za eksponatami, ich pasja oraz praca, właśnie w tej kolejności. To zespół pracowników, którzy przez te wszystkie lata, dzięki ogromnej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu stworzyli miejsce niepowtarzalne i wyjątkowe. Każdy z pracowników, byłych i obecnych włożył tu cząstkę swojego życia, każdy zostawił swój ślad sprawiając, że muzeum jest tak ważne na historycznej mapie Polski”.

Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski podziękował pracownikom za współpracę, która trwa już 13 lat, za ich zaangażowanie w rozwój placówki i poszerzanie jej zbiorów. Gratulacje i życzenia składali także zaproszeni goście.

W uznaniu zasług dla rozwoju regionu, członkowie Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, na wniosek starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego, wręczyli Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego. Złote Odznaki otrzymali długoletni pracownicy: Barbara Skomiał - starszy kustosz oraz Radosław Horanin – specjalista ds. dokumentacji fotograficznej i digitalizacji zbiorów. Srebrna Odznaka wręczona została dyrektorowi muzeum Aleksandrowi Ostaszowi.