40 lat Klubu Pioniera i 35 lat Chóru "Pionier"

W środę, 16 października 2019 r., w Sali Plafonowej Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbyły się uroczystości związane z obchodami okrągłej – 40 rocznicy inicjatywy powstania Stowarzyszenia Klubu Pioniera Miasta Kołobrzeg oraz 35 rocznicy założenia chóru "Pionier". Zebranie członków Klubu Pioniera zostało zainaugurowane serdeczną mową powitalną  Dyrektora Muzeum – Aleksandra Ostasza, który nie szczędził pochwał pod adresem kołobrzeskich Pionierów. Uczestnicy Stowarzyszenia z kolei podziękowali gospodarzowi Muzeum za lata owocnej współpracy i pomoc, którą zawsze uzyskują od tej placówki kulturalnej. Przy okazji walnego zgromadzenia sprawozdawczego członków Klubu Pioniera odbyły się wybory nowego Zarządu Stowarzyszenia i ustalono skład Komisji Rewizyjnej. Następnie omówiono dotychczasową działalność statutową za rok 2019 r., a także dyskutowano o planach na kolejne lata działalności. Zaakcentowano chęć włączenia się do inicjatywy "pionierskiej" młodszych pokoleń kołobrzeżan. Muzeum Oręża Polskiego udostępniło sprzęt multimedialny w Sali Plafonowej, dzięki któremu można było obejrzeć dawne kroniki miasta, archiwalne zdjęcia, na których uczestnicy obchodów mogli sami się rozpoznać, co sprawiło im niebywałą radość. Na twarzach niektórych pojawiły się łzy wzruszenia z tęsknoty za upływającym czasem oraz przez wspomnienia z młodzieńczych lat. Po zakończonym zebraniu w kuluarach Sali Plafonowej odbył się poczęstunek, podczas którego można było skosztować doskonałych wypieków przedstawicieli Klubu Pioniera. Przy kawie i herbacie wspominano powojenne czasy, kiedy to ruch pionierski ukonstytuował się w Kołobrzegu, a także rozmawiano o bieżących sprawach Stowarzyszenia.