Noc Muzeów

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997 r. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne miasta zaczęły ją powielać. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. W ubiegłym roku swoje Noce Muzeów zorganizowało kilkadziesiąt polskich miast.

Formuła tego wydarzenia od lat pozostaje niezmienna, muzea w tym również Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu  w ciągu kilku nocnych godzin bezpłatnie udostępnia zwiedzającym swoje zbiory, przygotowując dodatkowe atrakcje i niespodzianki  specjalnie na ten jeden dzień w roku.

Muzeum Oręża Polskiego zaprasza w tym roku aż na „dwie noce muzeów”.

Pierwsza odbędzie się 18 maja (piątek) godz. 16.00 – 21.00 w naszym zamiejscowym oddziale w Muzeum Zimnej Wojny Obiekt 3001 w Podborsku, w ramach której proponujemy:

• bezpłatne zwiedzanie poradzieckiego schronu-magazynu atomowego.
  • prezentacja umundurowania i uzbrojenia radzieckiego specnazu.
  • samochody wojskowe z kolekcji MOP w Kołobrzegu.
  • grill przy schronie.

Druga zaś odbedzie się 19 maja (sobota) godz. 19.00 – 24.00 w oddziale Dzieje Oręża Polskiego przy ul. Gierczak w Kołobrzegu oraz w Kołobrzeskim Skansenie Morskim ul. Bałtycka w Kołobrzegu.

W programie między innymi:

• iluminacje świetlne
  • prezentacje umundurowania, wyposażenie bojowego oraz uzbrojenia w wykonaniu rekonstruktorów
  • działo 88 mm i czołg Panzer IV
  • zwiedzanie wnętrza działa samobieżnego  ISU-122  oraz samolotu Iskra
  • zaprezentowanie po raz pierwszy po rewitalizacji eksponatów wydobytych z dna Bałtyku (kotwicy Halla, armaty Schneider 75 mm, podstawy działka przeciwlotniczego Oerlikon 20 mm)

Wstęp bezpłatny.
Szczegóły na plakatach.