W środę, 30 listopada 2016 roku, w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu z udziałem Starosty Kołobrzeskiego – Tomasza Tamborskiego oraz Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego – Anny Mieczkowskiej, odbyła się konferencja prasowa podsumowująca zakończony projekt badawczy.
W okresie od czerwca do sierpnia 2016 roku Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu realizowało projekt badawczy: Rozpoznanie podwodnych stanowisk archeologicznych w ramach badań AZP obszarów morskich.
Zapraszamy do podziwiania zdjęć w wykonaniu Pauli Kucharczyk – naszego pokładowego fotografa i jednego z członków ekspedycji.
Jesteśmy już na półmetku naszych prac terenowych związanych z projektem "Rozpoznanie podwodnych stanowisk archeologicznych w ramach badań AZP obszarów morskich w rejonie Kołobrzegu".
Dzięki wytrwałości i zacięciu do pracy zespołu, udało nam się przeskanować cały obszar badawczy (blisko 900 hektarów morza!). Obecnie przymierzamy się do weryfikacji namierzonych obiektów, które mogą być potencjalnymi stanowiskami wrakowymi.
Jesteśmy już po naszym pierwszym dniu prac badawczych. Rozpoczęliśmy sprawdzanie wyznaczonego obszaru przy pomocy sonaru holowanego PulSAR dostarczonego przez firmę ESCORT Sp. z o.o.
Właśnie rozpoczęliśmy pierwszy etap naszych badań podwodnych - skanowanie całego obszaru sonarem holowanym. Mamy nadzieję, że już w najbliższym czasie będziemy mogli pochwalić się pierwszymi odkryciami!
Już niedługo rozpoczną się długo wyczekiwane badania podwodne na morzu w ramach projektu: "Rozpoznanie podwodnych stanowisk archeologicznych w ramach badań AZP obszarów morskich w rejonie Kołobrzegu".