"Moja Syberia” - to fotograficzna relacja Pana Jerzego Lewickiego z jego wypraw na Syberię. Pan Jerzy Lewicki, członek Kołobrzeskiego Koła Terenowego Związku Sybiraków, po wielu latach, odkąd przebywał jako zesłaniec na nieludzkiej ziemi”, postanowił powrócić w te miejsca raz jeszcze. Na siedmiu planszach zobaczą Państwo relacje z tych podróży.

 ( 14.05.2011 - 30.11.2016)

Interaktywna wystawa poświęcona przyrządom nawigacyjnym jest uzupełnieniem stałej ekspozycji zbioru miar i wag, gdzie podczas zwiedzania będziemy mogli zbadać zjawisko dewiacji kompasu, doświadczalnie sprawdzimy działanie przechyłomierza, odkryjemy znaczenie okrętowych flag kodowych. Oprócz map i kompasów zaprezentowane na wystawie są eksponaty kolekcjonerskie, jak Laska Jakuba i Astrolabium- średniowieczny komputer. Wystawa została zaprojektowana i wykonana przez Elizę Gauer-Bernatowicz, przy pomocy merytorycznej kpt. Józefa Gawłowicza i Jarosława Bogusławskiego.

Partner wystawy: Wydawnictwo Kamera

wystawa jest uzupełnieniem wystawy stałej - Zbiory Metrologiczne

Warto wiedzieć, że działania wojenne w Dardanelach w latach 1915-1916 pochłonęły około pół miliona ofiar, i to że stanowią w naszym kraju wciąż mało znany epizod I Wojny Światowej. Zapraszamy na wystawę „Gallipoli 100 lat po bitwie”.

W Muzeum Oręża Polskiego – w Kamienicy Kupieckiej od dnia 27.05.2015 możemy oglądać nową wystawę czasową pt. „Bezpieczne granice”.

Kamienica Kupiecka, ul. ppor E. Gierczak 5

wystawa czynna od 10.10.2014 do 31.03.2015r.

Na wystawie zaprezentowano umundurowanie kamuflażowe z niemal wszystkich stron świata.

Od piątku 4 kwietnia 2014r w  kamienicy Kupieckiej można zwiedzać nową wystawę : MIECZE EUROPY.

Strona 1 z 2