W tym roku przypada 210 rocznica oblężenia Twierdzy Kołobrzeg przez wojska napoleońskie. Jest to okazja do przebudowy wystawy "Dzieje Kołobrzegu".


W związku z naszymi planami, spotkaliśmy się z prezydentem Januszem Gromkiem oraz jego zastępcą ds. społecznych - Jackiem Woźniakiem. Tematem było przygotowanie stałej ekspozycji poświęconej oblężeniu w 1807 roku, a także spotkania poświęconego temu wycinkowi historii Kołobrzegu. Dzięki wsparciu prezydenta, takie działania będą możliwe. Na ten cel, gmina Miasto Kołobrzeg poświęci 10 tysięcy złotych. Uroczyste otwarcie Muzeum Miasta Kołobrzeg planujemy na 2 lipca.

Partnerzy


 

 

BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.