Wystawa "Dzieje Kołobrzegu" ma już 12 lat. Właśnie przystępujemy do jej rewitalizacji i powiększenia ilości prezentowanych zbiorów.

W tym roku przypada 210 rocznica oblężenia Twierdzy Kołobrzeg przez wojska napoleońskie. Jest to okazja do przebudowy wystawy "Dzieje Kołobrzegu".

W Budzistowie odbyło się ciekawe spotkanie dotyczące omówienia spraw związanych z historią tej miejscowości, a w szczególności budzistowskiego kościółka.

Kolejny dzień trwała akcja wydobywania wraku statku na plaży w Podczelu. Niestety, trudne warunki atmosferyczne spowodowały szybkie nastanie zmroku. Prace trzeba było odłożyć.

W dniach 23-27 listopada 2016 roku, przedstawiciele Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, przebywali na wyjeździe studyjnym na Ukrainie. Celem była możliwość nawiązania współpracy.

Dobiega końca projekt realizowany przez Fundację Historia Kołobrzegu, którego celem było stworzenie internetowej platformy opisującej powojenne dzieje naszego miasta. Projekt uzyskał finansowe wsparcie z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg. Jego partnerem jest Muzeum Oręża Polskiego.

10-letnie starania miłośników fortyfikacji i zabytków wreszcie przyniosły rezultat. Wojewódzki Konserwator Zabytków wpisał 19 Baterię Artylerii Stałej do rejestru zabytków.

Partnerzy


 

 

BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.