W najbliższy czwartek (12.10.2017 r.) zapraszamy wszystkich na godz. 18.00 do sali plafonowej Muzeum Miasta Kołobrzeg, gdzie odbędzie się spotkanie autorskie z Panem Janem Śleszyńskim.

Wydarzenie będzie promować świeżo wydaną książkę – „Czyszczenie broni”, która opowiada o miłości i zdradzie, o niejednoznacznych oraz traumatycznych wyborach.

Historia grudnia 70' na wybrzeżu i losy przeciętnych, młodych chłopaków, ustawionych po obu stronach barykady pokazują jak trudna i niejednoznaczna jest polska historia. Perspektywa żołnierza przeplata się tu m.in. z perspektywą armii.

Z niektórymi tezami Autora można polemizować, niektóre frazy pozostawiają niedosyt, ale na pewno powieść Jana Śleszyńskiego otwiera kolejną, ważną dyskusję o polskiej historii, o totalitaryzmie. Przede wszystkim pozostaje jednak frapującą opowieścią o miłości.

Poniżej prezentujemy dwie, krótkie recenzje:

Magdalena Gauer – dramaturg, scenarzystka.
"Opowieść o trudnych czasach. Pełna skomplikowanych i czasami karkołomnych wyzwań. Młodzi ludzie przedzierają się przez meandry politycznych i społecznych, typowych dla przełomu lat 60. i 70., warunków życia, edukacji, wejścia w życie ludzi dorosłych."

Waldemar Skrzypczak– gen. broni.
"Książka może porwać, zmusić do refleksji. Pokazuje dylematy i rozterki ludzi wprzęgniętych w upartyjnioną machinę walczącą rozpaczliwie o utrzymanie władzy. I na tle tej walki Autor kreuje interesująco losy Polaków, przecież w tak nieodległej przeszłości."


* Jan Śleszyński – kołobrzeżanin, komandor podporucznik w stanie spoczynku.

 

Partnerzy


 

 

BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.