Kilka dni temu przy Skwerze Pionierów, mogliśmy wziąć udział w festynie szkolnym, przygotowanym przez nauczycieli, rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.


Festyn odbył się w ramach pewnej rocznicy. Mianowicie, 23 kwietnia 1975r, nadano szkole imię „Marynarzy Polskich” oraz wręczono sztandar. Od tego wydarzenia minęło już trochę lat, ale historia jest nadal żywa. Od wielu lat pod koniec kwietnia cała szkoła świętuje, przygotowując festyn. Mogliśmy zobaczyć występy uczniów szkoły oraz zaproszonych zespołów. Były również stoiska z gastronomią. Zostało również zaproszone muzeum, dlatego dla najmłodszych przygotowaliśmy szereg niespodzianek. Była możliwość przymierzania zbroi rycerskich. Dużym zainteresowaniem wśród młodych „żołnierzy” cieszyły się bluzy, czapki, hełmofony wojskowe. Była możliwość „postrzelania na sucho” z działka bezodrzutowego B - 10. Jednak największym „hitem” dla dzieciaków była NYSA 522/5 zwana „Propaganda” lub „Kinowóz”. Do pojazdu można było wejść, do  kabiny kierowcy i pasażera oraz do części, w której mieści się sprawny zestaw audiowizualny.

Partnerzy


 

 

BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.