We wtorek 14 lutego, obchodziliśmy 75 rocznicę  przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, która w latach II wojny światowej walczyła o niepodległość Polski.


W Kołobrzegu, tak jak w całym kraju, oddawany był hołd polskim bohaterom. Obchody rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy AK na cmentarzu w Zieleniewie. W sali konferencyjnej Hotelu Centrum z udziałem weteranów Armii Krajowej oraz zaproszonych gości, między innymi starosty Tomasza Tamborskiego, dyrektora Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu Aleksandra Ostasza, odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego prezes Kołobrzeskiego Koła Związku Żołnierzy Armii Krajowej mjr Janusz Orszt wręczył okazjonalne dyplomy.
Partnerzy


 

 

BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.