We wtorek 14 lutego, obchodziliśmy 75 rocznicę  przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, która w latach II wojny światowej walczyła o niepodległość Polski.

W Kołobrzegu, tak jak w całym kraju, oddawany był hołd polskim bohaterom. Obchody rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy AK na cmentarzu w Zieleniewie. W sali konferencyjnej Hotelu Centrum z udziałem weteranów Armii Krajowej oraz zaproszonych gości, między innymi starosty Tomasza Tamborskiego, dyrektora Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu Aleksandra Ostasza, odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego prezes Kołobrzeskiego Koła Związku Żołnierzy Armii Krajowej mjr Janusz Orszt wręczył okazjonalne dyplomy.

Nowy numer "Gazety Muzealnej"
Pobierz plik pdf - kliknij