W piątkowy wieczór do Muzeum przybyło blisko czterdzieścioro dzieci, by wziąć udział w II Nocy Andrzejkowej.

Po sprawdzeniu listy obecności i „rozpakowaniu” bagaży, planowo zgasło światło. Od tego momentu, tylko dzięki zapalonym latarkom mogliśmy zwiedzać pałac i takie jego zakamarkami, które na co dzień nie są udostępniane zwiedzającym (np.: dwa poziomy pałacowego strychu). Miało miejsce również spotkanie „twarzą w twarz” z posągiem wojownika średniowiecznego, który odbył daleką podróż z odległych zakątków świata.

W dalszej części Jerry – czyli Jarosław Bogusławski zaprezentował młodym gościom: rzemiosła, broń, gry z okresu średniowiecza, było nawet o nawigacji morskiej w tamtych czasach. Natomiast na parkiecie sali plafonowej dominował taniec i zabawa. Między innymi kilka konkursów (gorące krzesła, taniec na gazecie czy sztafeta). Po gorących rytmach zabawy połączonej z nauką przyszedł czas na nocleg w Muzeum. Każdy znalazł sobie własny „kąt do spania”. Rano pobudka, spakowanie rzeczy i podsumowanie, podczas którego najlepszym w poszczególnych konkursach wręczono nagrody.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ww. wydarzenie:

- Towarzystwu Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu,
- Jerremu,
- Pawłowi Myszyńskiemu,
- rodzicom, którzy byli z nami do późnych godzin wieczornym, a nawet d o rana.

Partnerzy


 

 

BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.