W muzealnej sali plafonowej odbyło się kolejne spotkanie autorskie. Tym razem gościliśmy duet, Panią Emilię Tarnionek oraz Mieszka Słowińskiego, autorów książki „Wiesz, jak mam na imię”.

Oboje są mieszkańcami naszego regionu, konkretnie Darłowa i Kołobrzegu. Mimo że dzieli ich duża różnica wieku, poznali się w ramach zajęć na uczelni i postanowili wspólnie napisać książkę. Oboje interesują się historią, stąd pomysł na wątek zawarty w książce. Czyta się z zainteresowaniem, dzięki dużej dynamice i zmienności akcji sytuacyjnych. Wszystko zaczyna się w roku 1934. Nasz główny bohater, jako niemiecki lekarz, staje przed trudną decyzją – ewentualnego wstąpienia do partii. Lekarz kochający swoją pracę i pacjentów, który z dnia na dzień stanie się trybikiem całego niemieckiego nazistowskiego systemu, zmuszony jest zmierzyć się z okrucieństwem świata zewnętrznego.

Autorzy bardzo realnie odtworzyli sytuację lat trzydziestych, dotyczy to również miasta, w którym rozgrywa się akcja. Chodzi o niemiecki Kołobrzeg, jego mieszkańców, architekturę, ulice.

Podczas spotkania odbyło się również przekazanie kilku egzemplarzy książki kołobrzeskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Warto wspomnieć, że Mieszko Słowiński jest również członkiem grupy rekonstrukcyjnej „Rega”, z którymi w niedługim czasie się spotkamy w ramach cyklu „Ludzie i ich pasje”.

Partnerzy


 

 

BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.