19.10.2017 r. (czwartek) zachęcamy do udziału w spotkaniu autorskim, które rozpocznie się o godz. 18.00 w sali plafonowej Muzeum Miasta Kołobrzeg.

Gośćmi tego wydarzenia będą Mieszko Słowiński oraz Emilia Tarnionek,  autorzy opowieść o życiu w dwóch wymiarach pt. "Wiesz, jak mam na imię"

Głównym bohaterem tej historii jest niemiecki pediatra mieszkający w Kołobrzegu przed II wojną światową, który w czasach współczesnych jest wykładowcą akademickim. Sny przenoszą go do roku 1934, gdzie jest przykładnym, kochającym mężem, który robi karierę w partii NSDAP. Ma jednak świadomość zbliżającej się nieuchronnie wojny i za wszelką cenę stara się jej zapobiec. Aby zapewnić swojej rodzinie spokojne życie, posuwa się do rzeczy, o które nigdy by siebie nie podejrzewał. W końcu nie wie, który z tych jego światów jest realny, ale ma świadomość, że musi wybrać jeden z nich.

Kilka słów o autorach "Wiesz, jak mam na imię":

Emilia Tarnionek
Urodzona 4 czerwca 1967 roku w Darłowie.
Absolwentka Technikum Rolniczo-Łąkarskiego.
Pracowała w Państwowym Domu Dziecka w Darłowie, jako wychowawca.
Obecnie pracuje jako rehabilitant w Sanatorium Uzdrowiskowym „ Argentyt” w Dąbkach, koło Darłowa.

Mieszko Słowiński
Kołobrzeżanin , urodzony 9 lipca 1996 roku.
Absolwent Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i marynarzy w Kołobrzegu na kierunku Nawigacja.
Obecnie student drugiego roku Fizjoterapii w Społecznej Akademii Nauk w Kołobrzegu.
Aktywny działacz Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „ REGA” Trzebiatów.
Pracuje w hotelu Arka.