Za nami już VI edycja Ferii z historią. Frekwencja nam dopisała, dzięki czemu osiemdziesięcioro dzieci mogło wziąć udział w zajęciach.

Było to też możliwe dzięki wprowadzeniu modyfikacji, polegającej na tym, że dziecko mogło być zapisane przez rodziców tylko na pierwszy lub drugi tydzień ferii (przy czym program zajęć w obydwu tygodniach był taki sam). Przy układaniu programu zajęć, wiedzieliśmy, że rodzice oczekują by ich pociechy miały zapewnioną opiekę praktycznie od rana do popołudnia. Nie było czasu na nudę, tak możemy podsumować zajęcia. Takie zresztą opinie najczęściej się pojawiały po zakończeniuFerii z historią. Za każdym razem, kiedy przygotowywany jest program bierzemy również pod uwagę by przybliżyć i zastosować różne formy edukacji począwszy od warsztatów tematycznych, poprzez wizytę w muzeach, jednostkach wojskowych kończąc na poligonie wojskowymi manewrach przyrodniczych. Kontynuowaliśmy również wizytę szlakiem polskich latarni. Tym razem w Niechorzu. Na trasie naszych podróży historycznych nie zabrakło miejsc, które stworzyli miłośnicy i pasjonaci, a do takich należy Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki. Różnorodność i specyfika  miejsc w których byliśmy sprawiła, że uczestnicy mieli szeroki wachlarz możliwości zapoznania się z wieloma dziedzinami nauki i przemysłu To również wspólne zmagania, rywalizacja podczas wykonywania zadań na poligonie, ale również wspólna zabawa. Praca w grupie, integracja z nowym środowiskiem to wszystko sprawia że uczestnictwo w naszych Feriach z historią wprowadza wiele cennych aspektów do życia tych młodych ludzi. Po zakończeniu zajęć najważniejszy dla nas jest uśmiech na twarzach uczestników i słowa że„za rok ponownie będziemy uczestniczyć w zajęciach”.

Pragniemy jeszcze raz podziękować tym wszystkim, którzy nam pomogli w realizacji tego przedsięwzięcia.

Osobne podziękowania składamy rodzicom za współpracę i wyrozumiałość.

Partnerzy „Ferii z historią”:

Miasto i Gmina Kołobrzeg

Kołobrzeska Lokalna Grupa Rybacka