Tłumy mieszkańców i turystów zwiedzały w ostatni weekend historyczne miasteczko średniowiecznych rzemieślników przy Latarni Morskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy  grup rekonstrukcji historycznej obrazujące dzieje Twierdzy Kołobrzeg.

23-25 maja 2014r zapraszamy na X Jubileuszowy Targ Solny. W tym roku spotkamy się ze średniowiecznymi rzemieślnikami w nowym miejscu. na Skwerze kmdr Mieszkowskiego przy Latarni Morskiej, swoje obozy i rękodzieło zaprezentują grupy rekonstrukcji historycznej z całej Polski.

Hanzeatycki Targ Solny to wydarzenie w formie trzydniowego otwartego i plenerowego festynu historycznego połączonego z pokazami dawnych rzemiosł, ginących zawodów, produktów regionalnych, biwakiem historycznym grup rekonstrukcji historycznych odtwarzających epokę średniowiecza. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich grup wiekowych, do mieszkańców Kołobrzegu oraz turystów. W roku 2014 przypada dziesiąta edycja Targu.

Partnerzy


 

 

BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.