Od dzisiaj można zapisać się na zajęcia FERIE Z HISTORIĄ 2015 w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Zajęcia  rozpoczynają się 19 stycznia i potrwają do 30 stycznia 2015r.

PROGRAM FERII  (do pobrania plik pdf)

Wkrótce uczniowie rozpoczną przerwę w nauce, związaną z feriami zimowymi. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu będzie realizować, już po raz siódmy program aktywnej przestrzeni muzealnej. Podpatrując dobre praktyki instytucji kulturalno - oświatowych, przygotowaliśmy program edukacyjny, który powinien sprawić, że uczestnictwo w „Feriach z Historią”, będzie dla najmłodszych ciekawym przeżyciem, pełnym wrażeń, zabawy również i nauki.

Zajęcia nasze są uzupełnieniem muzealnej oferty edukacyjnej, którą proponujemy najmłodszym widzom w formie przede wszystkim lekcji muzealnych, ale także konkursów historycznych, spacerów miejskich itp. Zakładamy, że uczestnictwo w „Feriach z Historią” pomoże zdobyć lub poszerzyć wiedzę o regionie, ukształtuje umiejętności dostrzegania wartości historyczno - kulturowych małej ojczyzny - miejsca w którym żyjemy.

Wychodząc naprzeciw  oczekiwaniom dzieci i rodziców w nadchodzącej edycji zajęć „Ferii z Historią” przyjmujemy nową formułę. Oznacza to, że program zajęć w pierwszym, jak i w drugim tygodniu ferii będzie taki sam. Rodzice będą mogli wybrać na który tydzień chcą zapisać swoje dziecko. Podyktowane jest tocoraz większą liczbą dzieci chcących wziąć udział w zajęciach oraz tym, że proponowane przez nas warsztaty tematyczne, ze względów organizacyjnych muszą odbywać się w grupach nie przekraczających kilkanaście osób.

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE

dla uczestników „Ferii z historią”  wraz z rodzicami, odbędzie się:

- dzieci zapisane na I tydzień zajęć - 17 stycznia 2015 r. (sobota) o godz. 12.00

- dzieci zapisane na II tydzień zajęć - 24 stycznia 2015 r. (sobota) o godz. 12.00

w Muzeum Oręża Polskiego przy ul. Armii Krajowej 13 (Oddział Historii Miasta - sala plafonowa)

obecność obowiązkowa

UWAGA:

Zajęcia edukacyjne w ramach Ferii z Historią” przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych (klas II-VI), oraz szkół gimnazjalnych (klasy I) zarówno dla indywidualnego odbiorcy, jak również dla grup zorganizowanych (na wybrane zajęcia, po wcześniejszym zgłoszeniu);

zajęcia odbywają się od 19 do 30 stycznia 2015r, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 15.00.

W niektóre dni, ze względu na całodzienny wyjazd, zajęcia potrwają dłużej

(szczegółowy harmonogram zajęć podany jest w programie ferii);

Miejscem zbiórki i zakończenia zajęć dla uczestników jest Muzeum Oręża Polskiego – Oddział Historii Miasta przy ul. Armii Krajowej 13

w trakcie zajęć Muzeum zapewnia wszystkim uczestnikom opiekę i materiały edukacyjne;

zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych pracowników Muzeum oraz zewnętrznych edukatorów.

prosimy rodziców/ opiekunów o ubieranie dzieci odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych

Koordynator Ferii z Historią: Piotr Leszmann - asystent muzealny - Dział Udostępniania i Upowszechniania Wystaw

tel. 94 352 52 53 wew. 14 (pon-pt  w godzinach 8.00- 16.00)  lub osobiście

Oddział Historii Miasta, ul. Armii Krajowej 13   I piętro - biblioteka

Zapisy od 17 do 20 grudnia 2014r. oraz od 7 do 16 stycznia 2015r.

ilość miejsc ograniczona - liczy się kolejność zgłoszeń

Partnerzy „Ferii z Historią” - zajęć edukacyjnych prowadzonych przez Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

 Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu;

 Miasto i Gmina Kołobrzeg;

 Kołobrzeska Lokalna Grupa Rybacka;

 Laboratorium Pomysłów - Beata Mieczkowska - Miśtak;

 Morski Ośrodek Szkoleniowy w Kołobrzegu;

 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu;

 Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki;

 Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie;

 Grupa Lotnicza 44 Bazy Lotnictwa Morskiegow Darłowie;

 Tomasz Obłoj;

 Piekarnia - Cukiernia „Bravo” we Wrzosowie, Honorata i Remigiusz Gzyl;

 Kajtur Event - Dariusz Zieliński;

 Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu;

 Latarnia Morska w Niechorzu;

 Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu - Katarzyna Jagiełło - Bloch;

 Tadeusz Waśko - Piracka Przygoda;

 Jarosław Bogusławski;

 firma transportowa MK - Travel z Kołobrzegu - Marek Kozieł.